Blog

Intímna starostlivosť podľa veku

Moderný životný štýl prináša zmeny a najmä nekonečné možnosti aj v intímnej starostlivosti halvne žien, ale aj mužov. Voľba správnej intímnej hygiény sa odvíja najmä od veku, etapy ženského života a aj zdravotného stavu.

Intímna hygiena – nielen pomoc

Intímne časti tela najmä ženského osídľuje komplex baktérií, z ktorých najdôležitejšie sú laktobacily. Okrem toho, že produkujú kyselinu mliečnu, vytvárajú kyslé pH a prostredie vo vagíne. Ak narušíme toto prirodzené prostredie prichádzajú nepríjemné prejavy a môže to viesť až k zápalom.

Faktory, ktoré narúšajú vaginálne pH :

  • nedostatočná a zanedbaná hygiena
  • správny výber intímnej kozmetiky – Epigen produkty sú vhodné nielen pre dospievajúce dievčatá a žena, ale aj tehotné a dojčiace ženy
  • zmena hladiny hormónov – puberta, tehotenstvo, menopauza
  • užívanie antibiotík
  • nevhondá bielizeň
  • návšteva plavární, kupalísk a prírodných jazier
  • stres a oslabená imunita

Na pravidelnú dennú intímnu starostlivosť sa odporúča Epigen intim gél a po návšteve plavárne, sauny alebo jazera použiť Epigen single dóse gél. Každý z produktov je vhodný na dlhodobé používanie a nielen ako pomoc, ale najmä prevencia a ochrana ženského tela.

Intímna hygiena v puberte

Slovenské príslovie hovorí : “ Čo sa za mladi naučíš, v starobe akoby si našiel.”

Pred niekoľkými rokmi postačovalo obyčajné mydlo, ale aj organizmus sa prispôsobil tejto rýchlej dobe. Dospievajúce dievčatá sú tiež omnoho viac vystavované vaginálnym infekciám, ktoré ich ohrozujú nielen aktivitami vo voľnom čase, či už šport alebo iné koníčky, ale aj doba rýchleho a nedzravého občerstvenia a najmä zvedavosť a spoznávanie v sexuálnych aktivitách.

K intímnej starostlivosti je potrebné viesť dievčatá už v skorom rannom veku.  Je nutné predísť chronickým zápalom a prejavom, ktoré môžu mať dopad neskôr najmä v období, keď žena bude túžiť po vlastnom dieťati.

Epigen vlhčené obrúsky sú malé a nenápadné, ktoré sa zmestia aj do tej najmenšej kabelky. Sú všade s vami a vytvoria intímny komfort počas celého dňa.

Ak už je problém na svete okamžitá pomoc je Epigen sprej, ktorý ihneď eliminuje prejavy mykózy alebo premnoženia kvasiniek.

Intímna hygiena v tehotenstve

V období tehotenstva je sliznica intímnych orgánov omnoho viac prekrvená. Bunky sliznice sú ovplyvnené hormonálnymi zmenami a obsahujú omnoho viac glukózy – cukru. Ak je však glukózy veľmi veľa, rovnováha pH prostredia je narušená a riziko mykóz alebo kandidóz je omnoho väčšie.

Tieto bežné vaginálne infekcie dokážeme bežne zvládnuť, ale v prípade tehotenstva môže plod ohroziť. Premnožené baktérie sa môžu dostať k plodu bábätka a spôsobiť už v tomto problémy. Intímna starostlivosť počas tehotenstva je nesmierne dôležitá!

Epigen je vhodnou intímnou starostlivosť v období tehotenstva nakoľko neobsahuje zložky, ktoré by boli nevhnodné.

Odporúča sa :

  • vyhýbať sa verejným kupaliskám a pobytom v termálnych bazénoch,
  • nosiť vhodnú spodnú bielizeň,
  • na intímnu hygienu používať vhodnú kozmetiku pre tehotné ženy.

Nielen intímna hygiena u ženy v tehotenstve je dôležitá, ale aj intímna hygiena dieťaťa najmä u dievčat. Pokiaľ hygiena nie je dostatočná vznik intimných problémov príde omnoho skôr.

Intímna hygiena v menopauze

V období menopauzy prechádza žena veľmi náročnými hormonálnymi zmenami v organizme. Dochádza k úbytku estrogénu v organizme a aj k stenšeniu sliznice vo vagíne a postupnému vysychaniu.

Sliznica správne nefunguje, vnútorné prostredie nie je dostatočne vlhké a dochádza k podráždeniu sliznice vagíny. Epigen intim gél na dennú starostlivosť – sliznicu hydratuje a udržuje pH prostredie, aké žena v prechode potrebuje.

Pri suchosti sliznice prichádza k prejavom, ktoré sú podobné gynekologickému zápalu – ako svrbenie, pálenie, bolesť pri pohlavnom styku.

Epigen sprej okamžite uľaví od bolesti a ostatných prejavov, ktoré dokážu znepríjemniť bežný deň ženy.

Intímna hygiena u mužov

Organizmus u mužov je rozdieľny od ženského tela. Muži nepotrebujú intímnu hygienu s kyslým pH. Špeciálnu intímnu starostlivosť je potrebné pri mužoch zvoliť vtedy ak má partnerka intímny problém.

Epigen sprej je vhodný pre mužov nielen ako prevencia, ale aj ako riešenie pri mykóze, kandidóze a herpese. Väčšina intímnych chorôb je prenosná a infekčná.