Blog

Vaša pohoda? Správna čistota!

Za pocitom krásy a osobnej, ale aj intímnej pohody je vždy ČISTOTA. Každá žena pozná svoje telo najlepšie, kedy je v pohode a kedy začína vysielať varovné signály. Ako sa správne o svoje telo starať je téma, o ktorej sa nehovorí moc častom a je vždy ešte trošku tabu v spoločnosti.

Ponúkame vám niekoľko tipov, ktoré zaručene dodajú pocit čistoty aj počas vašich najintímnejších chvíľ.

Zloženie je priorita!

Intímne partie u žien sú veľmi náchylne na akékoľvek zmeny, a preto je prioritou vybrať si z množstva produktov na intímnu hygienu také, ktoré vyhovujú potrebám ženského tela.

Netreba sa riadiť vôňou, obalom alebo reklamou!

Epigen intim gél obsahuje kyselinu mliečnu, ktorá udržiava kyslé pH intímnej zóny a pomáha aj pri mesačných hormonálnych zmenách a cykle, kedy je možné ho používať aj počas menštruácie. Okrem kyseliny mliečnej obsahuje aj zložku sladkého drievka, ktorý v prípadne nepríjemných prejavov opäť vráti intímitu do pohody. Zloženie produktov neobsahuje nevhodné zložky a preto sú vhodné na používanie aj pre tehotné a dojčiace ženy.

Používajte ruky…

Pri intímnej starostlivosti zabudnite na žinky na umývanie – obsahujú baktérie a pleseň, ktoré vám viac uškodia, ako pomôžu. Ak si umývanie neviete bez nich predstaviť udržujte ich naozaj čisté a často ich vymieňajte. Najbezpečnejší spôsob umývania intímných partii je najjednoduchší spôsob a to napenenie rukou s pomocou Epigen intim gélu.

Nič netreba prehánať!

S čistotou to naozaj netreba prehánať! Každý ľudský organizmus sa stále snaží udržať a zachovať rovnováhu a reaguje veľmi rýchle na akékoľvek aj menšie zmeny, ktoré bežne robíme.

Najdôležitejším faktorom starostlivosti o seba je miernosť. Nadmerné používanie najmä nasprávnej intímnej kozmetiky vedie k infekciám, pocitu suchosti a nepohodlia. Vyvarujte sa častým výplachom a iným formám vnútornej starostlivosti. Epigen intim dóse gél je malý zázrak a je naozaj potrebné ho použiť v akútnej fáze, kedy si už telo nevie s nepríjemnými prejavmi poradiť. Ak zdravý a čistý organizmus funguje tak, ako má a bude stačiť len vonkajšia očista a vnútro si poradí už samo.