Blog

KVASINKY a ďalšie problémy nielen z bazéna

KVASINKY a ďalšie problémy nielen z bazéna 

Možno niekomu táto téma príde neaktuálna, ale je mnoho žien, ktoré kvôli sedavému zamestnaniu navštevujú verejné bazény a našli sa v plávaní. Nájdu sa aj ženy, pre ktoré je problém sa okúpať aj vo vlastnej vani, kedy by si privodili intímny problém. 

Nielen pri návšteve verejných bazénov a kúpalísk si môžete veľmi jednoducho priniesť nežiadaný darček. V takomto prostredí je celá rada takýchto baktérií a ochorení. 

Kúpanie v bazéne je v lete príjemným osviežením, ale môže spôsobiť veľmi nepríjemné zdravotné problémy, o ktorých sme možno nemali ani tušenie, že môžu existovať!

ČO na Vás číha v bazénoch ? 

  • každý návštevník bazénu pri kúpaní zanechá až 2,5 miliardy mikroorganizmov, 
  • z pokožky kúpajúcich sa v bazéne do vody uvoľňujú baktérie, vírusy, plesne, kvasinky a iné, 
  • pri dokonalej starostlivosti o bazény sa môžu baktérie zachytávať na filtroch,
  • pri kúpaní sa z každého človeka do vody vylúči cca 300 mg potu,
  • z bazénov je možné si odniesť aj zápaly pokožky, alebo vlasov, spojiviek a očnej rohovky, stredného ucha alebo aj bradavice

Vaginálna mykóza 

Najčastejší intímny problém, ktorý si ženy nosia z bazénov a kúpalísk. Stačí sa raz vykúpať v bazéne a pálenie či svrbenie intímnych partii je tu skôr než si myslíme. Keď sa k tomu pridá nepríjemný výtok je viac než jasné, že vaginálna mykóza je TU. 

Za všetkým je kvasinka Candida albicas a stretne sa s ňou až 75% slovenských žien a dievčat. A trpia ňou opakovane. Nielen v lete sa objavuje najmä kvôli plávaniu v chlorovanom prostredí bazénu, ktorý slizniciam rozhodne neprospieva. Mykózu podporuje aj nevhodné spodné prádlo a aj čas strávený v mokrých plavkách. 

Ako ju spoznáte : 

Prvým a zároveň hlavným príznakom je nepríjemné svrbenie v intímnych oblastiach. Ďalším prejavom je nepríjemný výtok. Väčšinou býva biely, tvarohový a hrudkovitý.

„Moje problémy začali už v mojej puberte nakoľko som bývala plavkyňa – tu celý tento kolotoč začal. Mokré plavky, nevhodná drogéria, každý mesiac iné antibiotiká…ženské problémy sa stále vracali! Už ma to nebavilo stále si ničiť zdravie antibiotikami, tak som vymenila doktora. Moja nová doktorka mi odporučila EPIGEN, ktorý som si kúpila v lekárni. Úľava, pohoda a zmeny sa dostavila veľmi skoro. Po dvoch dňoch zmizli nepríjemné príznaky. Produkty EPIGEN používam dlhodobo a moje tehotenstvo s ním bolo tiež bezproblémové. Odporúčam ženám a dievčatám – doprajte svojmu telu pohodu…“

Hana, 39 rokov

EPIGEN je INÝ!

Pred mykózou sa nemusíme chrániť len vtedy, keď sa objaví. Vieme sa pred ňou chrániť preventívne a najmä dlhodobo. Vaša intimita bude v pohode počas celého roka bez rozdielu ročného obdobia. 

EPIGEN sú prírodné produkty určené na dennú intímnu starostlivosť nielen pre ženy, ale aj v určitých prípadoch aj pre mužov. 

EPIGEN nie je len o hygiene – obsahuje extrakt glycirhizínu, ktorý Vás aj preventívne a dlhodobo ochráni pred intímnymi problémami. 

EPIGEN je jedinečný a bez časového a iného obmedzenia vhodný aj pre tehotné a dojčiace ženy. 

Gynekológovia odporúčajú EPIGEN nielen na dennú hygienu, ale aj ako účinnú prevenciu a aj doplnkovú starostlivosť pri stanovenej liečbe.