Blog

Mykóza v tehotenstve

Mykóza v tehotenstve…

Dá sa jej predísť!

Tehotenstvo so sebou prináša nielen zdravšiu pleť, lesklejšie vlasy a pevné nechty, ktoré prinášajú hormonálne zmeny v ženskom tele. 

Sú, ale aj zmeny, o ktorých sa ženy v očakávaní neradi delia a to koľko kíl nabrali navyše, zmeny nálad, ako na hodjačke a samozrejme aj nepríjemné intímne problémy, ktorých je ťažké sa zbaviť. 

Najčastejším problémom tehotných žien je vaginálna mykóza. Ak sa prehliadajú prejavy a začiatok môže to mať za následok neskoršie zápaly, zrasty a bolestivé ranky na koži tieto prejavy sa môže prejaviť až po tehotenstve a komplikujú život aj napríklad pri ďalšom tehotenstve. 

Prečo mykóza útočí tak často…? 

Mykóza je intímnym ochorením, ktorý už zasiahol do života až 75% slovenských žien. 

Okrem pocitu nepríjemného svrbenia sa prejavuje aj začervenaním a výtokom. Občas sa objavia aj bolesti pri pohlavnom styku.

Prečo sa mykóza objavuje tak často…? 

Mykózu spôsobujú baktérie, ktoré sa v pošve vyskytujú bežne, ale dokáže ju vyburcovať choroba, nevhodný kozmetický produkt, nedostatok vitamínov, slabá imunita, únava a vyčerpanie, stres a aj lieky. Toto všetko narúša prirodzené prostredie a dáva priestor baktériam sa šíriť a spôsobovať komplikácie. 

Mykóza si nevyberá podľa veku a nezávisí ani od iných parametrov. Niekedy sa objaví aj u dievčat ešte pred prvou menštruáciou. Tehotenstvo je období, kedy prichádza veľmi často k narušeniu rovnováhy pH v intímnych oblastiach ženy. Neodporúčajú sa dlhé kúpele v horúcej vode, sauna a ani kúpanie v bazéne. 

Bazény obsahujú chlórovanú vodu, kde  sa používajú kvôli hygiene rôzne dezinfekčné prostriedky, ktoré útočia na obranyschopnosť organizmu a u tehuliek môžu vyvolať veľmi nepríjemnú reakciu. Netreba zabúdať aj na prezliekanie mokrých plaviek, kedy vlhké prostredie je ideálne na šírenie baktérii mykózy. 

Nevhodná bežná komznetika z drogérie nie sú vhodné na intímnu hygienu. Treba sa im vyhýbať a najmä parfúmom. Na intímnu hygienu, ktorá zabezpečí vaše pohodlie bude nielen vašou prevenciou, ale istotou sú produkty EPIGEN s extraktom sladkého drievka. 

Správna intímna hygiena aj zmena jedálnička

V tehotenstve ženské telo reaguje aj na potraviny, kedy sa menia chute, ale môže prísť aj k premnoženiu baktérií v hrubom čreve, ktoré zapríčinia vaginálnu mykózu. 

Preto je nutné vyhýbať sa sladkostiam, sladeným nápojom, bielemu cukru, medu, ovocných džúsov, ale aj arašidom. Je potreba si dávať pozor aj na mliečne produkty, ako je jogurt, tvaroh a aj syry. Treba uprednostniť čerstvú zeleninu, grep, citrón, mandle, pohanku a občas aj pár kvapiek oregánového oleja. 

Intímna hygiena by mala byť samozrejmosťou, ale nie vždy to tak je. Pri dennej starostlivosti, nielen počas tehotenstva, je potrebné vynechať parfúmované produkty, ako mydlá a gély. Pravidelná hygiena by mala byť automatická aj po návšteve bazéna, cvičení, ale aj pohlavnom styku, ale minimálne raz denne. Aj touto rutinou dokážeme běžné chránit organizmus pred množením baktérií. 

Čím nahradiť rady z internetu…? 

Už keď nás problém s mykózou dobehne vaäčšinou hľadáme riešenie na internete, alebo dáme prednosť receptom starých mám. Sedavé kúpele, biely jogurt – proste nepomáhajú…!

Pri intímnych problémoch nielen mykóze prináša riešenie a najmä prevenciu naša značka EPIGEN. 

Na dennú intímnu starostlivosť, ale aj pri problémoch s mykózou pomôže EPIGEN intim gél, ktorý udržuje čistotu, sviežosť a prirodzené pH v pošve. Okrem toho pomáha pri nepríjemných prejavoch ak už mykóza prepukne. 

Na rýchlou pomoc a hojenie je vhodný SOS – EPIGEN sprej, ktorý zabraňuje množeniu baktérií a najmä pôsobí okamžite upokojujúco. 

Výbavou tehulky, aj keď zostáva pár dní do pôrodu, alebo aj prá mesiacov by mali byť EPIGEN intímne obrúsky, ktoré udržujú čistotu a prirodzené pHintimných partií a chránia organizmus pred vznikom mykózy. 

Správna prevencia  a starostlivosť chráni Vašu intimitu a pohodu!

Vaša intimita = VÁŠ EPIGEN